06

Leden

Nakoupeno Štítky:

Filofax – můj nový přítel

Hned na úvod odpovídám na četné dotazy mých znepokojených čtenářek – jsem v pořádku, živá a zdravá!

Dlouho jsem nic nenapsala na blog, protože jsem byla zahlcená práci. A bohužel už to není poprvé, co mi moje zaměstnání, péče o děti, domácnost a jiné starosti přerostly přes hlavu.

Nejsem typ člověka co si dává novoroční předsevzetí (naštěstí mám dostatek motivace ke změnám k lepšímu celoročně), ale pokud bych si měla jedno vybrat tak bych chtěla umět líp organizovat svůj čas. A nedávno jsem nečekaně našla věrného spojence na cestě k uspořádanějšímu životu. Je to kroužkový diář Filofax.

filofax1

filofax2

Několik let jsem používala výhradně elektronický kalendář. Má spoustu výhod – synchronizace, sdílení atd. Ale poté, co se mi zatoulalo několik události, přestala jsem věřit spolehlivosti této metody. A rozhodla se, že si na rok 2015 pořídím papírový diář. Můj výběr padl na kapesní Filofax Saffiano v malinové barvě.

Diář měl sloužit jako pojistka (rukou psané poznámky se nedají neopatrným pohybem přehodit na jiné datum), ale po měsíci a půl už to vypadá na hlubší vztah mezi námi.

Nemyslete si, že jsem nevedla poznámky dřív. Měla jsem vypracovaný systém upomínek na iPadu a iPhonu. Bohužel, nenarazila jsem na ideální aplikaci, která by dokonale odpovídala mým potřebám a tak jsem používala převážně dvě aplikace – Priority Matrix a aNote. Ale když už jsem měla pořád po ruce Filofax, začala jsem psát drobné poznámky do něho. Teď si píšu do kroužkového diáře úplně všechno, protože jsem zjistila, že je to rychlejší a pohodlnější.

filofax3

filofax5

Možná je to pouze můj pocit, ale zdá se, že připomínky psané do Filofaxu fungují lépe! Ve smyslu, že se jimi rychleji a s větší chuti řídím. Cokoliv napíšu do mobilu působí neosobně a někdy i negativně, když to ručně psané poznámky jsou mi prostě milejší.

Vím, že existuje spousta videí a článku o přizpůsobení Filofaxu potřebám jednotlivců, proto se nebudu moc rozepisovat. Pokud neznáte philofaxy, pak se tam určitě podívejte – mají nejlepší výběr kalendářů a šablon ke stažení zdarma a moře zajímavých informací. Používám stažený odtud kalendář měsíc na jedné straně a šablonu na plánování menu na tyden.

filofax

filofax4

Diář používám přednostně k zapisování svých denních události a věcí, na které nesmím zapomenout. Pro tyto účely mám standardní kalendář týden na dvou stranách. Jelikož se mi už delší dobu zdá, že pracuji skoro pořád a vůbec neodpočívám, začala jsem si vyznačovat dny volna. Má to skvělý terapeutický účinek a díky tomu rozplánuji volné dny dopředu, stihnu tak toho mnohem více a víc si to užiji.

Originální krajové výřezy na poznámky jsem hned vyndala, protože byly z obyčejného papíru, nehezké a očíslované. Místo nich jsem objednala krásné laminované z Etsy. Koupila jsem je u prodejce AtelierDays, dorazily hned, zpracované jsou precizně, všem mohu doporučit. Ale věřím, že jejich výroba není nijak náročná a zvládla bych to i sama.

Krajové výřezy používám na třídění poznámek. Na začátku mám obecné poznámky. Hned na prvním místě je seznam s názvem Spěchá! kam zapisuji úkoly, které je třeba udělat co nejdřív. Na další stránce jsou úkoly, které mohou počkat. V druhé sekce jsou poznámky věnované dětem. Mimo jiné sem píšu nápady na společné aktivity s dětmi, abych pak věděla jak je zabavit a co jsme už dlouho nedělaly.

Pod třetí záložkou mám osobní věci. Například, wishlist a týdenní menu. Zde mám i svůj fitness kalendář (teď cvičím s aplikací Nike training club). Další dvě sekce patří blogu a pracovním poznámkám. Na úplném konci mám adresář.

Musím říct, že s kroužkovým diářem Filofax kapesní velikosti jsem velmi spokojená, nosím ho v kabelce kudy chodím a zapisuji do něj všechno co potřebuji. Kvalita zpracování se zdá být na vysoké úrovni, ale s jistotou to budu tvrdit až po delším používání.

A co vy, máte taky papírový diář? Zajímalo by mě, jak ho máte uspořádaný, ráda si přečtu vaše tipy.

Aktualizace 9.4.2016 Naše láska s Filofaxem Saffiano neměla dlouhého trvání. Je to velmi smutné, ale po půlroce se mi utrhl druk. Reklamaci mi hned uznali, ale rozhodla jsem se, že připlatím a budu mít kožený Filofax, který už snad vydrží mnohem déle. Už rok jsem šťastnou majitelkou malinového kapesného Finsburry.

sdílejte:

Facebook Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *