10

Květen

Přečteno

Lauren Conrad Style

O knize Style od Lauren Conrad(ové) jsem se doslechla hned z několika blogů. Do té doby jsem o autorce nevěděla absolutně nic, knížku jsem si objednala ze zvědavosti.

style lauren conrad

Lauren Conrad se proslavila díky své účastí v reality show Laguna Beach a The Hills. Už jsem se stihla podívat na půlku první sezóny The Hills (2006), ale pořád ještě nechápu co způsobilo jeji populáritu a proč zrovna Lauren píše knihu o stylu.

Pokud od knihy očekáváte komplexní  pojednání o stylu budete zklamáni, protože je celá věnována pouze osobnímu stylu autorky.

style conrad

Kniha je rozdělená do tři sekci – fashion, beauty a lifestyle. V části věnované módě Lauren píše o základních kouscích, které vám nesmí chybět, pak se překvapivě dlouho zabývá džínami a tričky. Jedna kapitola je věnována nakupování, v další autorka radí jak roztřídit a uspořádat šatník. Pak nasleduje přehled kategorii bot a kabelek a něco málo o dalších doplňcích. Poslední  z módních kapitol obsahuje obecné rady o tom co kdy a kam obléct a jak to nakombinovat.

style

V prostřední části své knihy Lauren píše o makeupu a úpravách vlasů. Tyto kapitoly mě přesvědčily nejméně, autorka se pořád odkazuje na svou vizážistku a kadeřnici, proto mi přijdou málo autentické. Třeba jako když se Lauren přizná, že nepoužívá oční stíny a pak popisuje jak na kouřové líčení očí.

První kapitola poslední části je věnována stylu oblékání do práce a do školy. Dál autorka píše o cestováni a jako příklad uvádí seznamy věcí, co si bere na různé cesty (dovolená, služební cesta atd.). Poslední kapitola je o oblékání na večírky a speciální události, kde Lauren vysvětluje co znamenají některé dress cody a radí jak se připravit na focení a dobře pózovat před objektivem.

lauren conrad style

Kniha je bohatě ilustrovaná, téměř na každé dvoustraně můžete vidět buď Lauren osobně nebo věci z jejího šatníku. Z knihy Style jsem se nedozvěděla skoro nic nového a získala jsem dojem, že tato kniha je určena především pro fanynky Lauren. I tak jsem knihu ráda přečetla. Líbilo se mi jak autorka popisuje základní kousky oblečení a typy kabelek a bot. Tyto kapitoly mohou sloužit jako názorná pomůcka při argumentaci dalšího nákupu, pokud máte stejně  nechápavého manžela jako já („Máš už x kabelek na co potřebuješ další?“). Snad nejvíc z celé knihy se mi líbila kapitola o cestování, kde jsem našla užitečné tipy. Podruhé bych si ale Style rozhodně nekoupila.

sdílejte:

Facebook Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *