Sbaleno na cesty

Dřív mi balení kufru nedělalo problém. Žádný stres. Pokud jsem zapomněla něco z kosmetiky obešla jsem se bez toho. Ráno jsem se vždy budila svěží a krásná a nepotřebovala se líčit.

cesta3

Bohužel, ta bezstarostná doba je nenávratně pryč. Když jsem si ve čtvrtek balila kufr na tři dny, brala jsem na cestu jen to nejnutnější, bez čeho se opravdu neobejdu – kdo by chtěl tahat zbytečné věci, že jo? K balení jsem přistoupila velmi zodpovědně, trvalo mi to půl dne, díky čemuž jsem se stala terčem posměchu v rodině. A tak jsem si řekla, že to musím zdokumentovat – abych příště byla sbalena během chvilky a třeba ušetřila i svým čtenářkám trochu času. Tak tady máte můj seznam, nabalila jsem si:

cesta2

Zubní pastu a kartáček. Tohle je naprosto jasná položka.

Vatové tamponky, vatové tyčinky. Taky naprostá nutnost.

Manikúrní nůžky. Mohou se hodit.

Roztok a pouzdro na kontaktní čočky. Jenom pro nositelky kontaktních čoček, pak nesmí chybět ani brýle, ty jsem zapomněla vyfotit.

Oční krém. Bez něho ani ránu.

Sérum s kyselinou hyaluronovou. Místo masky, má prý i hojivé účinky.

Denní krém. Noční nepoužívám.

cesta1

Krém na nohy. Chodidla mažu po každé sprše, výsledek je znát.

Suchý šampon. Tři dny vydržím neumývat vlasy, suchý šampon to jistí.

Deodorant ve spreji. Ten můžete použít i během dne.

Sprchovou pěnu. Baví mě, ale stačí i normální sprcháč.

Micelární vodu. Konečně jsem si koupila růžovou od Biodermy. To balení je ale necestovatelsky velké. Mám skvělou vychytávku z IKEA – sadu 100ml lahviček, určitě si kupte – ušetříte tak místo v kufru. Micelárka je v růžové.

Gel na obličej. Vzala jsem si na cestu i Clariconic – bez něho bych nepřežila. Gel Alverde je z zelené lahvičce.

Vzorky. Zájezd je skvělou příležitosti k vyzkoušení vzorků, odvážila jsem se jen na tělové mléko Sephora a Mixa a sprchový gel Korres. To tělové mléko Sephora si hned koupím, vonělo mi moc a konzistence mi maximálně vyhovuje.

cesta

Dekorativní kosmetiku mám v jiné taštičce. Vzala jsem jen to, co opravdu denně potřebuji.

cesta4

Neobejdu se bez: podkladové bázi pod make-up, make-upu samotného, dvou konektorů – světlejší na oči, tmavší na zbytek obličeje, krémových očních stínů, oční linky, řasenky, pudru, tvářenky, stínu na obočí a rtěnky na večer. A potřebných štětců – vystačím s třemi.

Na závěr můžu hrdě říct, že mi nic nechybělo. Naopak můj posměvačný manžel si ode mě půjčoval deodorant a voněl jako brazilské mango. Poctivá příprava se vždy vyplatí!

sdílejte:

Facebook Twitter

Žádný Komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *